Jak uzyskać alimenty?

Gdy para postanawia wziąć rozwód wówczas pojawia się pewien problem – podział opieki nad dziećmi. Zazwyczaj opiekę tę sprawuje matka, jednak nie zawsze. Również wielu ojców ubiega się o taką możliwość. Sprawowanie opieki nad dzieckiem nie jest jednak tanie, dlatego druga strona musi płacić należne alimenty.

Ustalanie wysokości alimentów

rzetelny adwokat od alimentów z wrocławiatow-z-wrocawia.jpg” style=”float:left;” width=”220″/>Alimenty płaci osoba, która nie sprawuje opieki nad dzieckiem. Trafiają one natomiast na konto drugiego rodzica, który ma dziecko pod swoją opieką. Te pieniądze powinny być przeznaczane właśnie na dziecko i na zaspokajanie jego potrzeb. Mowa tutaj zatem nie tylko o jedzeniu i samym dachu nad głową, ale również i o dodatkowych zajęciach, pewnych rozrywkach. Oczywiście strona płacąca takie alimenty ma prawo weryfikować, czy pieniądze są wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem. Nim jednak taki układ może się odpowiednio rozwinąć, takie alimenty muszą zostać przyznane. Tymczasem nie jest to tak proste, ponieważ wielu rodziców niestety uchyla się od obowiązku alimentacyjnego. Ukrywają się, wyjeżdżają, podają bardzo zaniżone dochody, które teoretycznie uniemożliwiają im wypłacanie alimentów. Dlatego w takiej sytuacji warto zgłosić się po pomoc prawną. Pomóc nam może w takiej sytuacji między innymi rzetelny adwokat od alimentów z Wrocławia. Taka osoba dysponuje odpowiednią wiedzą prawną, co bardzo pomaga w ostatecznym rozstrzygnięciu sprawy. Adwokat może pomóc nam wyegzekwować należne alimenty w takiej wysokości, jaka nam przysługuje.

Walka o alimenty, ponieważ tak zdecydowanie należy to nazwać, zazwyczaj nie jest łatwa. Trzeba mocno się postarać w niektórych przypadkach, by rodzic łożył na dziecko. Prawne uzyskanie alimentów sprawia, że taka osoba jest zobowiązana do wypłacania każdego miesiąca pewnej kwoty.