Jak się sprawdza orkiestra na weselu?

Orkiestra na weselu to rozwiązanie nadal dość popularne, choć wiele osób, zwłaszcza tych młodszych coraz częściej uważają za nieco zbyt tradycyjne. Jak zatem w dzisiejszych czasach sprawdza się orkiestra na weselu i czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Co warto wiedzieć o orkiestrze na weselu?

orkiestra na wesele kujawsko-pomorskieOrkiestra na wesele to tradycyjne rozwiązanie, które na polskich weselach gości od dobrych wielu lat. Co za tym idzie z zasady jest to rozwiązanie, które dobrze się sprawdza w przypadku tradycyjnych wesel – zarówno tych organizowanych w mieście jak i na wsi. Zaletą takiej orkiestry jest nie wątpliwie fakt, ze jest to muzyka grana na żywo, która ma z jednej strony swojski a z drugiej elegancki charakter, w zależności od tego jaki charakter ma sama muzyka. zaletą muzyków jest także i fakt, że mogą oni grac w dowolnym miejscu bez żadnych wyraźnych ograniczeń, a co za tym idzie mogą oni towarzyszyć parze młodej podczas wyjścia z kościoła w trakcie błogosławieństwa itd. Niemniej zarzutem może być tu fakt że repertuar takiej orkiestry jest zwykle dość ograniczony liczy on zwykle góra 200 utworów i często są to dość sztampowe utwory, co w przypadku nowoczesnego wesela może się nie bardzo sprawdzić. Minusem just tu także i cena dajmy na to oferty typu – orkiestra na wesele kujawsko-pomorskie zaczynają się od kilku tysięcy a te bardzo cenione zespołu maja gaże wynoszącą nawet i 10 tys. Co dla wielu osób jest argumentem przemawiającym za rezygnacją z tego rozwiązania. 

To czy orkiestra na wesele jest dobrym pomysłem zależy w dużej mierze od tego w jakim stylu utrzymane będzie wesele, jak i od tego jakie oczekiwania ma para młoda jak i goście odnośnie oprawy muzycznej. Niemniej organizując ślub warto choćby zastanowić się nad tym rozwiązaniem.