Jak eksterminować komary?

 

Komary należą do owadów pasożytniczych. Samica, żeby móc złożyć jaja musi odżywiać się krwią ssaków. Dlatego tak często jesteśmy obiektem ich ataku. Do rozmnażania jest im potrzebne wilgotne środowisko, w związku z tym spotkamy je w pobliżu studni, kałuż itp.

Jak zwalczać komary na naszych działkach?

zwalczanie komarów na działceSamica składa kilkaset jaj, z których po krótkim czasie wylęgają się młode komary. Od samego początku są wygłodniałe i spragnione pożywienia. Dlatego jeżeli zalęgną się w pobliżu naszej działki lub bezpośrednio na niej – trzeba szybko reagować. Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców od dezynsekcji, którzy doskonale wiedzą jak powinno wyglądać zwalczanie komarów na działce. Najpewniej zastosują metodę oprysków. Polega ona na spryskaniu wszystkich roślin na naszej działce, specjalną, chemiczna mieszanką, która nie tylko zabija dorosłe postacie owadów, lecz również ich formy przetrwalnikowe, czyli jaja. Metoda ta jest w stu procentach skuteczna i nie ma skutków ubocznych dla ludzi, ani roślin. Jak widać, zwalczanie komarów na działce wcale nie jest trudna kwestią, szczególnie jeżeli zlecimy to zadanie doświadczonym fachowcom, którzy znają się na rzeczy. Istnieje też metoda polegająca na wyeliminowaniu potencjalnych miejsc lęgu, jak zagłębienia terenu, w których mogą powstawać kałuże lub malutkie zbiorniki wodne, jednak takie prace możemy przecież wykonać na własną rękę. Fachowców od zwalczania komarów szukajmy w internecie, gdyż to właśnie tam ogłasza się większość z nich. Ceny takich usług są niskie, jednak zależą od wielkości opryskiwanej powierzchni.

Komary są niezwykle uciążliwymi owadami. Instynktownie garną się do żywiciela, a powstrzymać przed atakiem może je jedynie śmierć. Jednak kiedy jesteśmy w miejscu, w którym są setki komarów, na pewno padniemy ofiarą choć kilku ukąszeń.