Idealny trawnik przed domem

Za oknami mamy wiosnę, co większość osób mieszkających w domach jednorodzinnych, prowokuje do rozpoczęcia prac w ogrodzie. Każdy marzy o tym, aby mieć idealną, zieloną przestrzeń, Największe wzywanie jest zawsze z trawą, która narażona jest na ciągłe deptanie, wyrastanie chwastów czy też na działanie szkodników, jakimi są krety. Na szczęście istnieją sposoby na to, żeby zapobiegać powstawaniu kopców. 

Plastikowa kratka w ogrodzie

kratka trawnikowaKażdy, kto mieszka w domu jednorodzinnym, w mniejszym lub większym stopniu zabiera się teraz za porządki w ogrodzie. Jednym z największych wyzwań jest utrzymani w idealnym stanie trawnika. Bardzo wiele osób boryka się bowiem z kretami, które pozostawiają w naszych ogrodach mniejsze lub większe kopce ziemi. Na szczęście istnieje sposób, żeby usunąć szkodniki z naszego ogrodu, bez wyrządzania im krzywdy. Tym rozwiązaniem jest specjalna kratka trawnikowa, którą umieszcza się w ziemi, zanim urośnie trawa. Taka plastikowa kratka nie tylko nie pozwala kretom na ingerencję, ale przy okazji też pięknie wyrównuje trawnik, a przy okazji utwardza ziemię, przez co nie ulega ona tak szybko deformacją w wyniku deptania jej i w wyniku opadów atmosferycznych. Raz założona kratka posłuży nam przez długi czas. Jej założenie jest bardzo proste, więc nie musimy w tym celu wołać żadnych specjalistów. Najlepiej wybierać do ogrodu kratkę w zielonym kolorze, żeby zlała się ona z trawą i była niewidoczna z daleka. 

Żeby utrzymać nasz trawnik w idealnym stanie i z dala od kretów wcale nie potrzeba sporo wysiłku. Wystarczy jeszcze przed wysianiem trawy zainwestować w specjalną, plastikową kratkę, która nie tylko utwardzi grunt, ale też go ładnie wyrówna. Takie kratki nie są drogie, a potrafią zdziałać w naszych ogrodach prawdziwe cuda.