Formy wtryskowe: produkcja, regeneracja i naprawa

 

Przestoje to najgorsza rzecz jaka może wydarzyć się przy produkcji. Powodów przestojów może być kilka. W fabryce może dojść do awarii, może być problem z obsługą techniczną, czy ze środowiskiem, w którym maszyny pracują. Nie ma się zbyt dużego wpływu na czynnik ludzki, ale element mechaniczny zawsze można zmienić.

Dobry serwis do napraw formy wtryskowej

naprawa form wtryskowychFabryki produkujące są pełne form wtryskowych. Gdy jedna z form się zepsuje może mieć to wpływ na produkcję formy drugiej. Niejednokrotnie korelują one ze sobą i mimo, że jest to ryzykowne są one ze sobą połączone. Każdy kierownik produkcji wie jak ważna jest szybka naprawa form wtryskowych. Każdy przestój to ogromne pieniądze i jeśli nie mamy pod ręką dobrego serwisu, który zajmie się formami jesteśmy narażeni na duże straty. Obecnie na rynku jest dużo firm zajmujących się produkcją, regeneracją i naprawą form wtryskowych. Konkurują ze sobą i nie jest łatwo wybrać tę najlepszą. Gdy nasza fabryka jest na terenie objętym przez trzy serwisy, a produkcją form wytryskowych zajmowała się jeszcze inne firma, trudno jest wybrać ten, który zajmie się ewentualną naprawą. Spawanie czy mikro-spawanie, są obecnie w zakresie napraw prawie każdej firmy. Jeśli nie mamy pewności co do jakości wykonywanych usług, sprawdźmy realizację daje firmy i polecenia. Naprawa formy wtryskowej musi być szybka i skuteczna. Uszkodzenia formy wpływają na kolejne partie materiały, a nie na pojedynczą rzecz. Oczywiście, zawsze lepsza jest regeneracja i regularne przeglądy niż naprawa, ale nie oszukujmy się – napraw się nie uniknie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, mówi polskie przysłowie i w tym wypadku, również, warto z tego skorzystać. Fabryka jest jak ludzki organizm. Gdy szwankuje jedna część, za chwilę wpłynie na cały organizm. Starajmy się do tego nie dopuścić.