Doskonały smak śliwek kalifornijskich

Jedzenie warzyw i owoców jest doskonałym sposobem na to, by zapewnić sobie odpowiednią porcję składników odżywczych. Właściwy sposób żywienia wspiera organizm, wzmacnia go, a także sprawia, że czujemy się doskonale, jesteśmy pełni sił i energii witalnej. Dostarczanie sobie niezbędnej porcji składników odżywczych wspiera funkcjonowanie naszego układu immunologicznego, co w konsekwencji przyczynia się do tego, iż zdecydowanie mniej chorujemy i jesteśmy bardziej odporni.

Korzyści ze spożywania śliwek kalifornijskich

śliwka kalifornijskaDoskonałym sposobem na to, by zapewnić sobie pełnowartościową i zdrową przekąskę, która jest pełna wyjątkowych składników. jest spożywanie bakalii. Na szczególne uznanie zasługuje śliwka kalifornijska, która zawiera wiele cennych składników, charakteryzuje się ciekawym smakiem, korzystnie wpływa na trawienie. Zapobiega zaparciom, wspiera układ trawienny, gdyż zawiera dużą ilość pektyn. Śliwki zawierają liczne witaminy i przeciwutleniacze, a także składniki mineralne, do których zaliczyć można potas, żelazo, magnez, wapń i fosfor. Są cennym źródłem witamin z grupy B, dlatego działają kojąco na układ nerwowy, poprawiają nasze samopoczucie. Ich spożywanie dostarcza nam polifenoli, kwasu chlorogenowego, dzięki czemu działają one antynowotworowo oraz przeciwmiażdżycowo. Duża zawartość błonnika, liczne witaminy sprawiają, że są one wyjątkowo wartościowe i warto sięgać po nie jak najczęściej, jednak w umiarkowanych ilościach. Są one bowiem wysokokaloryczne. Są doskonałą przekąską, która jest zdrowa, poprawia nam humor, a także pozytywnie wpływa na nasz wygląd. Suszone śliwki stabilizują poziom cukru we krwi, zapewniają sytość przez długi czas, zmniejszają chęć do podjadania.

Wykazują one szereg pozytywnych właściwości, skutecznie chronią nas przed wieloma schorzeniami, a jednocześnie sprawiają, że jesteśmy zdrowi i cieszymy się doskonałym samopoczuciem. Odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu odpornościowego i nerwowego, przyśpieszają metabolizm, są źródłem cennych witamin, dlatego warto włączyć je do swojego jadłospisu.