Domowa elektrownia wiatrowa jako projekt studencki

Moja żona spełnia swoje cele i w wieku dwudziestu siedmiu lat studiuje energię odnawialną. Obecnie jest na ostatnim roku studiów.

Model elektrowni wiatrowej najlepszym projektem

domowa elektrownia wiatrowaNa wczorajszych zajęciach głównymi tematami były: domowa elektrownia wiatrowa oraz systemy fotowoltaiczne. Na zakończenie zajęć nauczyciel akademicki zadał im ciężkie zadanie. Musieli napisać dziesięć stron wypracowania na temat omawianych punktów. Dodatkowo uzupełnieniem zadania był projekt turbiny wiatrowej i jednego panelu słonecznego. Moja żona nigdy nie była dobrym konstruktorem, więc jako dobry mąż postanowiłem udzielić jej pomocy i zacząłem przygotowywanie materiałów do budowy prototypów. Na przygotowanie pracy dostała dwa tygodnie. Postanowiliśmy zrobić to w dziesięć dni. Jako że była to jej ostatnia praca zaliczeniowa, postanowiliśmy włożyć w to serce. Poszedłem do sklepu i kupiłem kilkanaście pudełek wykałaczek, klej do drewna, folie, oraz kolorowe farbki. Żona zaczęła czytać najciekawsze artykuły, opinie na forach internetowych oraz oglądać filmy video na kanale YouTube aby poszerzyć swoją wiedzę. Po trzech dniach zbierania informacji zaczęła pisanie. Ja w tym czasie zrobiłem model panelu słonecznego i elektrowni wiatrowej, które wystarczyło tylko pomalować. Przemęczeni ale zadowoleni ze swojej pracy nie mogliśmy doczekać się zaprezentowania projektu reszcie studentów. Gdy nastąpił dzień przedstawienie pracy, pojechałem z żoną by obejrzeć jak sobie radzi.

Zdała celująco, wykładowca pochwalił ją za najbardziej ujmujący projekt tego roku. Żona skończyła studia z najwyższym wynikiem na danym kierunku.

Polecamy: domowa elektrownia wiatrowa – Arka Wrocław