Dj, czy orkiestra na weselu?

Wielu z nas ma taki właśnie dylemat. Co wybrać na nasze wesele, jako źródło muzyki. Czy lepszy okaże się DJ, czy może jednak rozwiązaniem lepszym będzie tradycyjna orkiestra. Dawniej ludzie wybierali tylko orkiestrę, nie mieli w końcu żadnej alternatywy, chodzili na przesłuchania różnych zespołów, sprawdzali, jak grają, jaki mają repertuar. Organizacja muzyki, dobrej muzyki, zabierała masę czasu, a jeszcze w efekcie okazywała się jedną wielką niewiadomą, bo próby to jedno, ale występ na żywo dopiero weryfikował czy zespół jest dobry. Czasami dopiero na weselu okazywało się, czy zespół to dobry wybór, z tym, że na weselu to już było trochę za późno na zmiany.

DJ wygrywa z orkiestrą

DJ na wesele Poznań i okoliceObecnie coraz większa liczba ludzi decyduje się na DJ’a. Dlaczego? Bo jest to lepszy, może pewniejszy wybór. Przede wszystkim DJ na wesele Poznań i okolice nie odtwarza muzyki, tylko puszcza oryginalne kawałki, więc co może mu nie wyjść? oczywiście miksuje je dla lepszego efektu, ale zawsze puszcza to, czego chcą goście, w przeciwieństwie do zespołu, który, jeżeli nie ma przećwiczonego konkretnego kawałku i nie ma w repertuarze, to najzwyczajniej w świecie go nie zagra, choćbyśmy się dwoili i troili. Takie są uroki zespołu. nie każdy widzi w nim w ogóle jakiekolwiek zalety. Tacy przeciwnicy zespołu jako jedyny argument przyjmują, że muzyka jest grana na żywo, ale za chwilę i tak go odpychają twierdząc, że wykonania niszczą cały charakter piosenki. Coś w tym jest i ciężko nie przyznać racji, że jednak niektóre wykonania po prostu krzywdzą dany utwór.

DJ to naprawdę dobra alternatywa dla wszystkich tych, którzy do tej pory nie szaleli za zespołem, nie przykładali do jego obecności na weselu wielkiej wagi i nie byli zainteresowani odsłuchiwaniem jego wyczynów, bo dla nich DJ jest lepszy.