Czym jest płyta niezapalna?

Jednym z najsilniejszych żywiołów jest ogień, niestety jego potęga w wielu przypadkach okazuje się niemożliwa do opanowania przed kompletnym zniszczeniem wyposażenia domu pochłoniętego płomieniami. Wiele osób obecnie decyduje się na wykorzystywanie rozwiązań, które będą w stanie uchronić przyszłych domowników przed pożarem budynku. W jaki sposób jest to możliwe?

Czy płyty niezapalne rzeczywiście działają?

płyta niezapalnaLosowo płonący budynek mieszkalny zawsze wzbudza wiele emocji, przede wszystkim negatywnych. Wiele osób w takiej sytuacji zaczyna zastanawiać się nad tym czy możliwe było uniknięcie takiej tragedii. Owszem, nowoczesnym rozwiązaniem jakim jest płyta niezapalna. Jej wygląd prawie w żadnym stopniu nie różni się od standardowego rozwiązania stosowanego do tej pory w domach — sklejki. Wybuch pożaru jak wiadomo, możliwy jest tylko w przypadku jednoczesnego spotkania się materiału palnego z tlenem i źródłem ciepła. W przypadku zastosowania specjalnych rozwiązań charakteryzujących się niepalnością możliwe jest uniknięcie nieprzyjemności związanych z przeszukiwaniem zgliszcz w przypadku ewentualnego pojawienia się pożaru. Niemniej, podczas doboru rozwiązania należy zwracać szczególną uwagę na charakterystykę towaru oraz jego specyfikację. Niestety wiele euroklas uznawanych jest za „niepalne”

, niestety tylko poziom A1 oraz A2 gwarantuje całkowitą ognioodporność materiału. Dobierając rozwiązanie do własnego domu

, należy skupić się na bezpieczeństwie, które jest w stanie zagwarantować dany produkt — to od niego może zależeć istnienie budynku.

Nowoczesne rozwiązania każdego dnia witają do kolejnych domów, dając przy tym szansę uniknięcia problemu. Dawniej tego typu materiały były całkowicie niedostępne dla osób chcących wykorzystać je w celu zabezpieczenia budynku. Czas na szczęście działa na naszą korzyść — coraz więcej domów jednorodzinnych stosuje to rozwiązanie.