Czym jest Noni?

Choć wszyscy wiemy, że zdrowa dieta powinna być zróżnicowana i właściwie zbilansowana, to ciągle wielu z nas zapomina o codziennej dawce witamin i minerałów. Ich najlepszym źródłem są warzywa i owoce, które można spożywać pod różnymi postaciami.

Dla kogo jest sok z morwy indyjskiej?

noniW ostatnim czasie modne stało się spożywanie egzotyczny produktów, których nawet nazwa nic nam nie mówi. Przeważnie są to owoce, warzywa lub produkty z kategorii superfoods. Jednak na uwagę zasługuje przede wszystkim sok Noni, który jest znany od bardzo dawna w Azji. Jest on pozyskiwany z owoców morwy indyjskiej, która rośnie w środkowo – wschodniej Azji oraz na  wyspach Oceanu Spokojnego. Ze względu na cenne właściwości zdrowotne, sok z jej owoców jest w tamtejszej Polinezji uznawany za remedium na wszelkie dolegliwości i problemy zdrowotne. Jest przede wszystkim bogaty w ważne dla nas witaminy i minerały oraz zawiera sporo związków, które intensywnie oddziałują na nasz organizm. Przede wszystkim istnieją  badania, które potwierdzają antynowotworowe działanie soku z morwy indyjskiej. Wykazały one, że zawarte w soku związki mogą powodować zahamowanie namnażania się komórek rakowych. Inne badania natomiast dowodzą, że picie soku skutecznie pomaga w walce z cukrzycą czy miażdżycą. Uważa się także, że sok jest skuteczny w walce z chorobami układu pokarmowego, ponieważ wykazuje on działanie przeciwdrobnoustrojowe. Jeżeli będziemy spożywać sok zgodnie z zaleceniami producenta, to z pewnością przyniesie nam sporo korzyści.

Jednak należy pamiętać, że tylko oryginalny sok gwarantuje nam te wszystkie cenna właściwości, a możemy go kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub w sieci. Najważniejsze, aby na etykiecie znajdowały się niezbędne certyfikaty, które potwierdzają jego pochodzenia.