Czy znamy podstawy pierwszej pomocy?

W szkołach mamy zajęcia dotyczące pierwszej pomocy. Jak wiele jednak z nich zapamiętaliśmy? Czy wiedza przez nas nabyta na tych lekcjach, dałaby o sobie znać w praktyce? Tak naprawdę gdy długo czegoś sobie nie przypominamy, to zapominamy to.

Szkolenia ratujące życie

szkolenie z pierwszej pomocy - mazowieckiePodobnie jest z wiedzą dotyczącą pierwszej pomocy. Być może w szkole wszystko szło nam świetnie i cały kurs zaliczyliśmy na ocenę bardzo dobrą. Jednak gdyby ktoś miał wypadek zaraz obok nas, to jak byśmy zareagowali? Czy potrafilibyśmy się zmotywować i zacząć działać? Musimy pamiętać, że w takich sytuacjach bardzo duży wpływ ma na nas stres. Jednak jeśli coś naprawdę potrafimy, to stres potrafi działać bardzo mobilizująco. Dlatego najprawdopodobniej potrafilibyśmy udzielić pomocy poszkodowanemu, jeśli mielibyśmy wiedzę na ten temat, a wiedza jest ulotna. Dlatego tak ważne kwestie jak podstawy pierwszej pomocy, powinniśmy sobie przypominać cały czas. Przykładowo raz na jakiś czas organizuje szkolenie z pierwszej pomocy – mazowieckie. Można się wówczas na nie udać i przypomnieć sobie pewne kwestie dotyczące pierwszej pomocy. Jeśli natomiast nigdy nie zetknęliśmy się z tym tematem, to również idealnie miejsce dla nas. Na takim szkoleniu możemy bowiem poznać wszelkie niezbędne podstawy. Wszystko jest bardzo dokładnie tłumaczone i powtarzane kilka razy. Można zadawać pytania, wykonywać ćwiczenia na manekinie itp. To wszystko ma służyć nam. Kto wie, może my będziemy potrzebować kiedy takiej pomocy, lub ktoś obok nas.

Każdy z nas pragnie czuć się bezpiecznie. Bezpieczeństwo wiąże się również z wiedzą na pewne tematy. Znajomość podstaw pierwszej pomocy ratuje życie i sprawia, że osoby obok nas mogą czuć się właśnie bezpiecznie. My natomiast chcemy każdemu to bezpieczeństwo zapewnić, a w tym celu wystarczy iść po prostu na kurs.