Czy nawozić truskawkę?

Ze względu na swój wyjątkowy smak, a także w niektórych przypadkach wartości odżywcze truskawki cieszą się naprawdę dużą popularnością. Możemy je przecież spotkać teraz w zdecydowanej większości ogrodów. Tym bardziej że w przypadku amatorskiej uprawy nie wymagają one nawet wykonywania wielu obowiązków. Plantator musi sobie radzić z nawożeniem truskawek i wieloma ważnymi procesami.

Ile zwykle trwa nawożenie truskawek?

truskawki nawożenieBardzo trudno jest w sposób jednoznaczny określić czas potrzebny na zrealizowanie czegoś takiego. Najwięcej bowiem zależy od tego, jak duży teren chcemy pokryć konkretnym nawozem, bo pamiętajmy, że plantacje mogą teraz istnieć na naprawdę ogromnych obszarach dzięki temu, że nawet do nawożenia możemy stosować odpowiednie maszyny pracujące z dużą prędkością i dokładnością. Jeżeli chodzi o truskawki nawożenie, musi być realizowane przez dosłownie cały rok. Wiosną możemy te rośliny przy użyciu odpowiednich nawozów stymulować do szybkiego wzrostu i wspierać rozwój kwiatów. Nawozy należy teraz stosować w ilościach zgodnych z obowiązującymi normami i w taki sposób, aby były one bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nawożenie wcale nie musi kończyć się po zebraniu ostatnich owoców, ponieważ powinniśmy wiedzieć, że truskawka może magazynować substancje takie jak na przykład potas swoich korzeniach. Zróżnicowanie stosowanych nawozów jest ogromne i warto skonsultować się ze specjalistą.

W okresie jesiennym można zatem zwiększyć ilość konkretnych substancji występujących w glebie, ale nie należy tutaj stosować dużych ilości. Ważność ciekawostką jest również to, że nawozić możemy substancjami płynnymi lub ciałami stałymi, które będą się stopniowo rozkładały i wynikały do gleby na przykład po kontakcie z wodą deszczową. W uprawach truskawek nawozy naturalne też są skuteczne.