Czy można samemu wywiercić studnię?

Nie tylko osoby, które kochają spędzać czas w ogrodzie działkowym będą zainteresowane wykopaniem swojej własnej studni. Przy dzisiejszym poziomie techniki, będziemy w stanie czerpać wodę ze studni głębinowej także jako wodę pitną i użytkową w naszym domu, a do tego nie będziemy musieli za to płacić, jeżeli spełnimy dane warunki.

Studnia pozwoli nam czerpać czystą wodę

odwiert studni głębinowej kockKoszt wywiercenia studni głębinowej to zwykle zakup pompy głębinowej i odpowiednich rur. Jakie rury będą nam potrzebne? Przede wszystkim rura osłonowa, która będzie docierała do warstw wodonośnych, a także rura filtracyjna, wnikająca w warstwę, z której można czerpać wodę. Taka woda jest już dobrze odfiltrowana przez ziemię i naturalne mechanizmy filtracyjne, jednak dodatkowa filtracja pomoże usunąć wszelkie zabrudzenia, jakie mogą jeszcze w niej pozostawać. Jeżeli interesuje nas odwiert studni głębinowej Kock będzie dobrym miejscem, aby poszukać specjalistów zajmujących się takimi usługami. Decydując się na samodzielnie zbudowaną studnię wybieramy bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie problemu przyłącza do wody, jednak warstwy wodonośne znajdują się jedynie głęboko pod powierzchnią ziemi, a więc samodzielne dostanie się do nich może być trudne. Wyjątkiem jest sytuacja, w której dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwoli nam wykonać odpowiedni odwiert i wprowadzić do niego rury.

Zakupu niezbędnych rur możemy dokonać w specjalnych hurtowniach, które oferują swoje produkty hydrauliczne fachowcom i inwestorom. Nie będziemy mieli problemu także ze znalezieniem pompy głębinowej, która powinna być odpowiednio dobrana, żeby zaspokoić całe nasze zapotrzebowanie na wodę, które będzie pojawiało się w trakcie korzystania z takiej studni przy naszym domu albo w ogrodzie.