Co to są sufity napinane?

 

Bardzo często można w ostatnim czasie usłyszeć o tak zwanych sufitach napinanych. Mówi się o nich w kontekście wykończenia i aranżacji wnętrz. Sporo osób na pewno zastanawia się co to właściwie są te sufity napinane. Już śpieszymy wyjaśnić. Jest to nic innego jak sufity podwieszane, które wykonuje się ze specjalnej folii zamontowanej na przymocowanych do ścian prowadnicach.

Sufit napinany może wyglądać tak jak chcemy

atrakcyjne sufity napinane barrisolNa pewno największą zaletą sufitów napinanych jest to, że folia – nazywana membraną – może zostać przygotowana w dowolnie wybrany przez klienta sposób. Nie chodzi jednak o materiał z którego jest wykonana ale o nadruk, jaki będzie widoczny na suficie po jej zamontowaniu. Bo to właśnie folia jest sufitem, a zamawiający może sobie zażyczyć dowolny kolor takiej folii albo dowolną grafikę, która będzie na nią naniesiona. Żeby dokładnie to zobrazować to można napisać, że najbardziej atrakcyjne sufity napinane Barrisol wyglądają jak pełne gwiazd niebo albo plaża żywcem wyciągnięta z jakiegoś ciepłego kraju. Cały sufit napinany można dodatkowo podświetlić, więc jeśli zdecydujemy się na nadruk z niebem to po zmierzchu możemy sobie je podświetlić. Taki sufit w salonie wygląda imponująco. Można położyć się na kanapie i zrelaksować się patrząc na piękne palmy lub dziką plażę namalowaną na naszym suficie. Zaletą takiego podwieszenia sufitu jest to, że można go zrobić nawet pod nieotynkowanym stropem.

Decydując się na zamontowanie sufitu napinanego nie musimy przejmować się tym jak wygląda oryginalny sufit. Wszystko będzie bowiem dokładnie zakryte folią, która może wyglądać tak jak sobie tego zażyczymy. Jeśli chcemy to na całym suficie możemy rozciągnąć membranę z własnym selfie. A zdarzają się osoby, które właśnie na taki nadruk się decydują.