Cena wózka widłowego

Ciężko wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw bez zastosowania wózków widłowych. Są one wszędzie tam gdzie trzeba podnieść i przemieścić większy ciężar. Tak więc niejednokrotnie spotkamy się z nimi w halach produkcyjnych, większych sklepach czy na magazynach. Czy jednak znamy wszystkie parametry wózka widłowego?

Ile zapłacimy za wózek widłowy?

wózki widłowe cenyWózki widłowe możemy podzielić na wiele rodzajów. Głównym podziałem jest wzgląd na rodzaj napędu. Tak więc możemy spotkać się z wózkami spalinowymi oraz elektrycznymi. Możemy wyróżnić również takie, które składają się z czterech lub z trzech kół. Wbrew pozorom jest między nimi bardzo duża różnica. Czterokołowce są znacznie stabilniejsze, trójkołowe natomiast pozwalają nam na większą zwrotność. Jeśli bierzemy pod uwagę załadunek towaru jest on również wyznacznikiem różnych rodzajów wózków. Mamy bowiem do czynienia z wózkami bocznymi, naładownymi, unoszącymi, podnośnikowymi, kontenerowymi, a nawet wielokierunkowymi. Najczęściej spotykane w przemyśle wózki widłowe są w stanie podnieść od kilkuset kilogramów do nawet pięćdziesięciu ton. Wytyczne na temat maksymalnego ciężaru jaki może zostać podniesiony przez urządzenie, które posiadamy znajduje się w każdej instrukcji. Warto więc zapoznać się z nią przed użytkowaniem urządzenia. Jeśli chodzi o wózki widłowe ceny bardzo się wahają. W zależności od funkcji jakie ma spełniać powinniśmy wybrać odpowiedni typ sprzętu. Uzależnia więc to w dużym stopniu cenę jaką zapłacimy za dany produkt. Im bardziej profesjonalne urządzenie, tym więcej będziemy musieli zapłacić. 

Mimo, że bez wózków widłowych ciężko wyobrazić sobie wiele gałęzi przemysłu, jest to jednak urządzenie dosyć młode. Całe szczęście zostało ono wynalezione i ułatwia pracę wielu ludziom. Mimo, że jego zastosowanie jest różnorodne, ogranicza się głównie do przemieszczania przedmiotów, których człowiek nie jest wstanie sam podnieść.