Bardzo opłacalne noclegi w domkach z bali

Każdego roku setki tysięcy turystów odwiedzają tatrzańskie kurorty narciarskie. Najbardziej znane jest oczywiście Zakopane, ale to przecież nie jedyna miejscowość, do której warto się wybrać w poszukiwaniu zimowego szaleństwa na narciarskich stokach. W Tatrach jest co najmniej kilkanaście miejscowości, które warto odwiedzić.

W Tatrach najczęściej wynajmuje się górskie chatki

domki z bali tatryNasze najbardziej znane pasmo górskie, czyli Tatry, jest oblegane przez turystów przez cały rok. Kurorty w tym regionie są całoroczne, więc turystów nie brakuje bez względu na porę roku. Do ilości turystów doskonale przystosowana jest również tamtejsza infrastruktura noclegowa. W samym Zakopanem można zarezerwować pokój w jednym z kilkudziesięciu hoteli albo wynająć sobie piękny domek, który urządzony jest w typowo góralskim stylu. Najczęściej wynajmowane – a co za tym idzie najpopularniejsze – są oczywiście domki z bali Tatry to przecież region, z którego taki styl w budownictwie się wywodzi. Dla turystów najważniejsze jest to, że wynajem takich góralskich chatek jest bardzo opłacalny. Koszty wynajęcia takiego domku za jedną dobę wahają się w okolicach czterystu złotych. Taką kwotę trzeba zapłacić za domek, w którym zamieszkać może nawet sześć osób. A zatem taki nocleg w przeliczeniu na osobę wychodzi naprawdę bardzo niedrogo. Nie ma się więc czemu dziwić, że domki z bali cieszą się ogromną popularnością. Są one przecież symbolem tutejszego regionu.

Tatry to pasmo górskie u podnóży którego rozciągają się piękne miejscowości turystyczne. Turyści ściągają tutaj tłumnie o każdej porze roku. Nic dziwnego, bowiem w Tatrach zawsze jest co robić. Latem można pokonywać górskie szlaki a zimą szusować na nartach po tamtejszych stokach. Każdy odwiedzający Tatry znajdzie odpowiedni dla siebie nocleg.