Badfania dna – poznaj swoje geny

Od pewnego czasu moje zdrowie szwankowało i to naprawdę dosyć mocno. Czułam się okropnie, czasami po jedzeniu, czasami tak po prostu dostawałam jakiś lęków. Pewnego dnia nieco mocniej zabolało mnie w brzuchu. Najpierw ból był lekki, potem przybierał na intensywności. Koleżanka zaproponowała mi, abym poszła się przebadać. 

Badania DNA pokazały co mam w genach 

specjalistyczne badania dna we wrocławiuTrochę się tego bałam, bo wizytu u lekarza ogólnie wywoływały u mnie napady lęku. Bałam się potwornie, że coś sie wydarzy, że nagle dowiem się o jakiejś strasznej rzeczy. Jednak wiedziałam, że muszę coś zrobić, bo chociaż nie mówiła o tym nikomu bóle się nasilały. Po konsultacji z lekarzem ten powiedział mi, że warto byłoby zrobić sobie dokładne i specjalistyczne badania dna we wrocławiu. Tam była specjalna placówka, która zajmowała się dokładnymi testami gernetycznymi. Jako, że zwykłe badania krwi nic nie wykazały takie testy mogły okazać się ważne i kluczowe. Zdecydowałam się pojechać do Wrocławia i zrobić testy DNA pod kątem różnego rodzaju chorób. Wyniki otrzymałam po około tygodniu i okazało się, że mam potencjał do chorób wątroby. Pamietam, ze mama mówiła mi kiedyś, że jej siostra dosyć długo uskarżała się na takie bóle brzucha, kiedy to raz ból był bardziej intensywny a potem znowu mniej. Po rozmowie z lekarzem okazało się, że muszę mieć specjalną dietę, która wspomoże działanie enzymów trawiennych i w ogóle zadba o mój układ trawienny i żołądek. Gdybym tego nie zrobiła w przyszłosci mogłabym mieć poważne problemy ze zdrowiem. 

Wiem, że te testy genetyczne pomogły mi w znacznie szybszej i dokładniejszej diagnozie mojego stanu zdrowia. Dzięki temu wiem co mogę jeść i co mi służy a co muszę wykluczyć. Kiedy powiedziałam mojej przyjaciółce o wynikach sama zdecydowała się na takie badania.