Czy warto mieć konto FTP?

Usługi hostingowe to nie tylko dostęp do własnej strony internetowej, ale tez możliwość przechowywania plików na serwerze, gdzie będą bezpieczne przed przerwami w dostawach prądu, a także przed takimi rzeczami jak fizyczne zniszczenie dysków, na przykład w wyniku wybuchu pożaru. Nie każda usługa daje nam jednak taki dostęp, więc warto sprawdzić to odpowiednio wcześniej.

Jaki hosting oferuje konto FTP?

konta ftpDostęp do serwera przez protokół FTP pozwoli nam kontrolować poliki, które znajdują się na serwerze. Jest to niezbędne, aby wgrać na przykład samodzielnie napisaną stronę internetową, która nie wykorzystuje systemu CMS. Pozwoli nam to tez na magazynowanie plików oraz stworzenie bazy danych, gdy zajdzie taka potrzeba. Dlatego trzeba sprowadzić, czy nasz hosting oferuje nam taką usługę, czy też nie. Nie interesując się stornami internetowymi, możemy też poszukać oferty, która oferuje tylko tego typu usługę, bez dostępu do domeny, co sprawi, że nie założymy sklepu czy bloga, ale będziemy mogli przechowywać pliki, a także udostępniać je innym użytkownikom sieci. Obecnie konta FTP są często w podstawowych pakietach usług hostingowych. To jeden z ważniejszych elementów pracy z sieciami internetowymi, który jest potrzebny, aby móc wgrać na serwer nasze treści, takie jak chociażby grafika do stylów w stronach. Najtańsze oferty mogą nie zawierać takich pakietów pomocy.

Zainteresowanie kontami dającymi dostęp do FTP jest bardzo duże, ponieważ ten protokół pozwala łączyć się z serwerem przez prostą aplikację, a co za tym idzie, może zrobić to każdy, praktycznie z dowolnego miejsca, które wybierzemy na miejsce naszej pracy. Na taki serwer można wrzucać zdjęcia i pliki multimedialne, które później można udostępnić naszym współpracownikom oraz reszcie zespołu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: