Sprawdzone auto dla inwalidy

Osoby z niepełnosprawnością nie mają łatwego życia w mieście, gdyż na każdym kroku spotykają je różne przeszkody, w postaci schodów, stromych podjazdów, brak wind czy zbyt wąskich drzwi i bram. Często są też zależne od innych, kiedy chcą zrobić zakupy.

Czym mogą jeździć osoby niepełnosprawne?

dobry samochód dla inwalidyOd wielu lat inwalidzi muszą liczyć na pomoc sąsiadów, rodziny czy firm zajmujących się transportem osób niepełnosprawnych. Choć bardzo by chcieli być niezależni, to jednak nie są w stanie, bo nie są stanie jechać tramwajem czy autobusem. Załatwienie spraw w mieście wiąże się koniecznością wzywania firmy świadczącej usługi transportowe dla takich osób. Jednakże coraz częściej sytuacja się zmienia i pomimo niskich dochodów są w stanie nabyć dobry samochód dla inwalidy. Mogą to być specjalne pojazdy, tworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych, ale też mogą oni kupić zwykłe auto i dostosować je do indywidualnych wymagań. Warto wspomnieć, że inwalidzi mogą się ubiegać o dofinansowanie z PEFRON-u do nawet dwudziestu tysięcy złotych. Ostateczna kwota zależy głównie od wysokości dochodów, zatem jest indywidualnie przydzielana. To znaczne ułatwienie, gdyż w wielu przypadkach, pomoc państwa pozwala na sfinansowanie zakupy pojazdu lub jego dostosowanie. Inwalidzi coraz chętniej sięgają po samochody, ponieważ dzięki nim nie muszą nikogo prosić o zrobienie zakupów czy załatwienie określonych spraw w mieście. Takie samochody mogą kosztować od dziesięciu do nawet trzydziestu tysięcy złotych.

Jeżeli chodzi o użytkowanie samochodów dla inwalidów

buy levitra uk online

, to przeważnie spalają niewiele paliwa, są ciche i tanie w utrzymaniu.  Możemy je kupić bezpośrednio u producentów, ale też na stronach internetowych pośredników. Jeżeli natomiast chcemy go nabyć najtaniej, to warto szukać auta używanego.


Opublikowano

w

przez

Tagi: