Kto może udać się na konsultację psychologiczną?

Kiedy słyszymy, że ktoś poszedł do psychologa w naszej wyobraźni automatycznie pojawia się obraz osoby, która ma spore problemy na tle psychicznym, jest chora lub zaburzona i choć obraz ten jest niepoprawny, o czym mówi się już od kilku lat, tak wciąż wiele osób uważa, że do psychologa chodzi się jedynie właśnie w takich sytuacjach.

Komu pomoże konsultacja psychologiczna

profesjonalne konsultacje psychologiczne w SosnowcuW naszym społeczeństwie wciąż krąży mit, że do psychologa chodzą osoby mające problem ze zdrowiem psychicznym. Rzeczywiście takie osoby często uczęszczają na psychoterapię oraz na wizyty u psychiatry w celu dostosowania leków wspomagających leczenie, jednakże psycholog nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla tych osób. Na przykład na profesjonalne konsultacje psychologiczne w Sosnowcu lub jakimkolwiek innym większym mieście często umawiają się osoby, którym pod względem psychicznym nic poważniejszego nie dolega, lecz powodem ich wizyt są zazwyczaj problemy z którymi nie potrafią sobie poradzić lub złamane serce po rozstaniu z partnerem. W mniejszych miastach też powoli można zauważyć, że ludzie coraz częściej korzystają z porady psychologicznej w trudniejszych okresach w swoim życiu i choć zjawisko to nie jest jeszcze tak spore jak właśnie w większych miastach to i tak cieszy świadomość, że coraz rzadziej bagatelizujemy swoje gorsze samopoczucie.

Prawdą jest, że do psychologa, czy to na konsultacje czy na terapię może umówić się każdy z nas, kto przestał sobie radzić w życiu bez względu na powód sytuacji w jakiej się znalazł lub też każdy, kto zwyczajnie chce jak najszybciej poradzić sobie ze swoim problemem, aby ruszyć szybciej do przodu ze swoim życiem. Od czasu do czasu, nawet jeżeli z pozoru czujemy się dobrze, warto też umówić się na jedną wizytę do psychologa, aby uporządkować sobie w głowie różne kwestie z przeszłości. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: