Nowoczesne zbiorniki do przechowywania

W wielu miejscach swoje zastosowanie znajdują zbiorniki modułowe, których pojemność oraz wielkość można dowolnie modyfikować za sprawą ich elementów. Tego rodzaju zbiorniki mogą być zarówno naziemne, jak i podziemne w zależności od ich zastosowania. W zbiornikach stosowane są różnego rodzaju podpory do płyt pokrywowych oraz istnieje możliwość zastosowania przegród, które będą dzieliły dane zbiorniki.

Zastosowanie nowoczesnych zbiorników modułowych

modułowy zbiornikDo przechowywania wody pitnej, deszczowej, ścieków czy gnojowicy może być stosowany specjalny modułowy zbiornik którego konstrukcja pozwala na dowolne modelowanie jego kształtu. Wedle potrzeb klienta można go powiększać, zmieniać kształt, składać oraz rozkładać w innym miejscu. Kiedy zbiornik okaże się już nieprzydatny, można go oddać do utylizacji, przez co można zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Materiał, z którego wykonuje się zbiorniki modułowe jest bardzo trwały i odporny na korozję i działanie kwasów. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest stosowanie na gospodarstwach zbiornika do gromadzenia deszczówki. Takie gospodarstwo może później wykorzystać zebraną wodę, co jest bardzo ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem. Specjalne zbiorniki modułowe wykorzystuje się również w oczyszczalniach ścieków. Tego rodzaju zbiorniki są częściej wybierane, niż te żelbetonowe. Budowa zbiorników żelbetonowych jest znacznie trudniejsza i bardziej pracochłonna, zatem dlatego klienci częściej wybierają inną opcję.

Odpowiednia pojemność zbiornika uzyskiwana jest przez zastosowanie odpowiedniej liczby elementów modułowych, dzięki którym można uzyskać pojemność od kilku do kilku tysięcy metrów sześciennych. Zbiorniki modułowe stosuje się do gromadzenia wody pitnej, ścieków, oraz do celów przeciwpożarowych. Dane elementy mogą mieć kształt prosty lub półokrągły.


Opublikowano

w

przez

Tagi: