Taśmy do spinania kabli

Rozwój technologii sprawił, że każdy może mieć w domu komputer. Jeszcze dwadzieścia lat temu posiadanie własnego „peceta” było przecież rzadkością. W ciągu ostatnich kilku lat zwiększył się także dostęp do takich urządzeń jak konsole do gier.

Uporządkuj swoje przewody

taśmy kabloweW coraz większej ilości gospodarstw domowych można spotkać dekodery do odbioru telewizji kablowej lub satelitarnej. Ułatwiony dostęp do urządzeń elektronicznych niesie jednak ze sobą również pewne wady. Jedną z nich, najbardziej rzucającą się w oczy, jest ogromna ilość kabli zasilających. Przewody elektryczne łatwo się plączą, z tego względu, że zazwyczaj są o wiele dłuższe, niż potrzeba. Splątane kable są także zagrożeniem dla sieci domowej – mogą prowadzić do występowania spięć elektrycznych. Na szczęście, temu problemowi mogą zaradzić taśmy kablowe, znane także pod nazwami „zipy” i „trytytki”. Taśma kablowa to zaciskowa obejma wykonana z tworzywa sztucznego. Wyróżnia się dwa typy opasek kablowych. Pierwszy z nich, to proste taśmy, składające się z ząbkowanego profilu i głowicy, które po zamknięciu tworzą mocną pętlę, która się nie luzuje. Drugi typ to taśmy składające się z ząbkowanego profilu, głowicy i uchwytu samoprzylepnego, który umożliwia przymocowanie wiązki kabli na stałe do ściany, biurka, czy innej, wybranej przez nas powierzchni. Taśmy do kabli najczęściej są wykonane z poliamidu, dzięki czemu są odporne na działanie substancji zawartych w smarach, na działanie większości rozpuszczalników i wody morskiej. Poliamid jest odporny także na rozciąganie.

Opaski kablowe wykonane z poliamidu są także odporne na działanie wysokich temperatur, ponieważ zakres temperatur pracy poliamidu to od -40 do +85 stopni Celsjusza. W nasłonecznionych miejscach poleca się używać czarnych, nieblaknących opasek.


Opublikowano

w

przez

Tagi: