Jak stosować mechaniczne zakrętarki udarowe?

Jeżeli pracujemy zawodowo w warsztacie, lub zajmujemy się majsterkowaniem na poważnie w domowym zaciszu, nie raz będziemy potrzebowali udarowych narzędzi mechanicznych. Dzięki nim możliwe jest szybkie i sprawne odkręcanie zapieczonych śrub, a także innych elementów, które są dokręcony z bardzo wysokim momentem obrotowym. Do tego typu prac najlepiej nadają się zakrętarki i klucze udarowe.

Zakrętarka używana do prac warsztatowych

zakrętarka milwaukee m18Dzięki mechanizmowi pozwalającemu na montowanie różnych modeli bitów, zakrętarki mogą być wykorzystywane do prac z adapterami, które umożliwiają odkręcenie praktycznie każdej śruby. Nowoczesne zakrętarki wysokiej jakości (na przykład zakrętarka Milwaukee m18), może być wykorzystywana do odkręcania zapieczonych śrub. Dzięki mocnemu silnikowi, a także wysokiej jakości mechanizmowi udarowemu, odkręcenie nawet najbardziej zapieczonej śruby nie będzie stanowić większego problemu. Zakrętarki pozwalają także na wiercenie w drewnie lub stali, mogą być wykorzystywane jako narzędzia pozwalające na szybkie tworzenie otworów wielu materiałach. Wielofunkcyjność tego typu narzędzi jest także potwierdzona umieszczaniem w nich specjalnych programów. Dzięki mniejszym wymiarom od kluczy udarowych, zakrętarka może służyć także do prac bardziej precyzyjnych, a także nadaje się do odkręcania i przykręcania śrub w mniej dostępnych miejscach (np. w silniku samochodu).

Za moc i siłę działania mechanizmu zakrętarki odpowiada mechanizm udarowy, będący być elementem, który zamienia napęd synchroniczny na skokowy. Aby zakręcanie przebiegało płynnie, na początku pracy zakrętarki stosowany jest napęd synchroniczny, a dopiero na końcu włączany jest system udarowy. Dzięki fazowemu rodzajowi pracy, możliwe jest wykonywanie wielu prac montażowych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: