Czas trwania psychoterapii

Z powodzeniem można stwierdzić, że każdy z nas ma jakieś problemy, z którymi nie może sobie poradzić. Z niektórymi uczymy się żyć, a z innymi walczymy z różnym skutkiem. To nic wstydliwego, kiedy prosimy kogoś o pomoc w kwestii własnej psychiki.

Kiedy udać się na psychoterapię?

psychoterapia MokotówKiedyś uważano, że osoby korzystające z pomocy psychoterapeuty mają poważne zaburzenia psychiczne, ponieważ każdy, kto się uśmiechał i udzielał społecznie, był traktowany jako zdrowy. Nic bardziej mylnego! To właśnie najczęściej osoby, które na co dzień są miłe i towarzyskie w domowym zaciszu mogą się zmagać z wieloma problemami, o których nikomu nie mówią. Czasem są to poważne zaburzenia zniekształcające wizerunek świata, a innym razem problemy, które sprawiają, że nie żyjemy pełnią życia. Z pomocy psychoterapeuty korzystają ludzie, którym brak wiary we własne siły, są nieśmiałe, mają natręctwa czy fobie. Te problemy nie powodują, że są niebezpieczne dla siebie czy otoczenia, ale ich jakość życia znacznie spadła. Jeżeli interesuje nas psychoterapia Mokotów jest miejscem, w którym bez problemu znajdziemy dobrego specjalistę. Rolą psychoterapeuty jest pomoc pacjentowi w zrozumieniu problemu i dotarciu do jego źródła. To kluczowe w walce z problemami natury psychicznej. Niektórzy pacjenci potrzebują kilka spotkań z psychoterapeutą, aby pozbyć się uprzedzeń, natarczywych myśli czy wprowadzić diametralne zmiany w swoim życiu. Jednak istnieją także bardziej poważne przypadki wymagają znacznie dłuższej terapii.

Korzystanie z pomocy psychoterapeuty nie jest powodem do wstydu, ponieważ w ten sposób inwestujemy w siebie i lepsze życie. Możemy sobie skutecznie pomóc i zmienić krąg negatywnych sytuacji, które nas niewłaściwie nastawiają do otoczenia i przyszłości.


Opublikowano

w

przez

Tagi: