Wykonanie przewiertów HDD

Kiedy kupiliśmy działkę pod zabudowę domu, cieszyłam się tak bardzo, że nie myślałam o tym, że mogą się pojawić jakieś problemy. A dokładniej mówiąc z budową wszystkiego. Ja się na tym nigdy nie znałam i myślałam, że wszystko po prostu wybudują specjaliści, ale okazało się, że wybór miejsca był na tyle specyficzny, że powodował on kilka komplikacji.

Zamówienie wykonania przewiertów typu HDD

przewierty hddOkazało się, że ze względu na dosyć mocno zurbanizowaną okolicę, nie będzie to takie łatwe, by wykonać potrzebną instalację wodociągową dla naszego domu. Szczegółów nie znałam za bardzo. Z tego co jednak zrozumiałam, musieliśmy znaleźć inny sposób niż wcześniej spodziewany, na wykonanie odpowiednich odwiertów. Wtedy to mój mąż dowiedział się od swojego kolegi z pracy, że najlepiej wykonać przewierty HDD. Dopiero wtedy bardziej dowiedzieliśmy się, co one oznaczają. Okazało się, że są to przewierty horyzontalne kierunkowe, które ułatwiają wykonanie konkretnych instalacji w trudniejszych terenach, np. takich jak nasz, czyli zurbanizowanych całkiem mocno. Zajęliśmy się więc dogadaniem tych spraw z odpowiednią firmą, która była w stanie wykonać takie odwierty i do tego zrobić to porządnie i zagwarantować nam odpowiednią jakość wykonanych prac. Znaleźliśmy odpowiednich specjalistów, którzy z miejsca powiedzieli, że dla nich nie będzie to żaden problem.

Teraz już mamy gotowy dom, do którego podciągnięte są wszystkie potrzebne instalacje. Nasza sytuacja nauczyła mnie, że naprawdę trzeba zwracać uwagę na wszystko, gdy bierze się za tego typu inwestycję. Ale mając już tę wiedzę, wspomniałam o tym znajomym, którzy również chcieli kupować działkę w podobnym miejscu co my, więc teraz już będą wiedzieć, jakiego rodzaju przewierty będą im potrzebne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: