Wyjątkowa sprzedaż działek

Miałam to szczęście, że zdążyłam poznać i to nawet dość dobrze mojego pradziadka od strony taty. To był naprawdę wspaniały człowiek i wiele ciekawych rzeczy się od niego dowiedziałam. Najbardziej jednak lubiłam, jak opowiadał o czasach po II Wojnie Światowej. Bardzo mnie to fascynowało a w szkole nie uczyli o tym tak szczegółowo jak się mogłam dowiedzieć od pradziadka.

Działki rolne w czasach powojennych

Działki rolne na sprzedażMój pradziadek zawsze opowiadał o tym co się działo w czasie wojny, bo był już wtedy nastolatkiem i wszystko dobrze pamięta. Ale najczęściej mówił już o czasie powojennym. Mieszkał na wsi wiec ludzie za wiele nie mieli, ale on mógł się pochwalić czymś czego naprawdę nikt nie miał. Działki rolne na sprzedaż to było coś czego we wsi nie miał nikt oprócz mojego pradziadka. Skąd je miał? Mianowicie dostał je w spadku po swoim ojcu, który niestety. Mówił, że zawsze wszyscy mu zazdrościli, że ma te działki, które postanowił sprzedać, lecz on nigdy nie przywiązywał do tego wagi najbardziej na świecie chciał mieć kochającą rodzinę i zapewnić jej godne życie. No i udało mu się po części przez to, że w końcu sprzedał te działki rolne i za te pieniądze kupił dom. Niedługo później urodził się mój kochany dziadek i jego siostra bliźniaczka. Wiedli godne życie w czasach, gdzie nie było o to tak łatwo wszystko a sprawą mojego pradziadka. Podziwiałam go za jego wytrwałość i za to, że mu się po prostu udało wszystko. To był naprawdę wyjątkowy człowiek.

Pamiętam wszystkie historię które pradziadek powiadał i pamiętam też te które opowiadał mi dziadek dlatego że pradziadek nie skończył. Ale naprawdę zawsze podziwiałam to, że można powiedzieć, że dzięki tym działką rolnym moje życie jest teraz takie jakie jest. Nikt nie wie co by bez nich było.


Opublikowano

w

przez

Tagi: