Jak urządzić łazienkę?

Pięknie urządzone mieszkanie to gwarancja funkcjonalności, stylu oraz dobrej atmosfery. Jednym z ważniejszych pomieszczeń, do którego przykładamy zbyt mało uwagi, jest łazienka. Poza dobrze dobranymi meblami i dekoracjami warto też pamiętać o oświetleniu, które w przypadku łazienki ma naprawdę duże znaczenie. Jakie lampy wybrać, aby wnętrze było ładne i pełne światła?

Cechy dobrych lamp łazienkowych

nowoczesne lampy łazienkowePraktycznie w każdym sklepie budowlanym znajdziemy dział z oświetleniem – zazwyczaj wybór jest tak duży, że bardzo ciężko zdecydować się nam na coś konkretnego. W łazience powinno znajdować się typowe dla niej oświetlenie, które nie zajmie dużo miejsca, a da naprawdę sporo światła. Praktykowanym od lata rozwiązaniem jest dodatkowe podświetlanie strategicznych miejsc, takich jak kabiny prysznicowej, wanny oraz lustra nad umywalką. Aby wybrać nowoczesne lampy łazienkowe, warto poprzeglądać katalogi lub skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Najczęstszym wyborem w polskich łazienkach są sufitowe plafony oraz kinkiety. Bardzo często używa się także diod led, które umieszcza się na podwieszanym suficie lub za ramą lustra. Ważne jest to, by światło nie było zbyt ciepłe, a raczej neutralne – jest to szczególnie ważne dla kobiet wykonujących codzienny makijaż przy łazienkowym lustrze. Przy wyborze lamp do tego pomieszczenia warto też pamiętać o tym, że powinno ono stanowić element dekoracyjny, który będzie spójny z całym wnętrzem.

Odpowiednie oświetlenie to podstawa każdego pomieszczenia, o której bardzo często zapominamy. Szczególnie widoczne jest to w przypadku łazienki, która potrzebuje naprawdę dużej dawki jasnego, naturalnego źródła światła. Do najczęściej wybieranych lamp łazienkowych zalicza się plafony, ścienne kinkiety oraz diody typu led.


Opublikowano

w

przez

Tagi: