Zawodowa opieka nad osobami starszymi

Wiele lat temu postanowiłam związać swoją karierę zawodową z pomaganiem innym osobom. Ukończyłam odpowiednie kursy i studia i wyjechałam do pracy poza granicami naszego kraju. Byłam bardzo zadowolona z obranej ścieżki.

Zdobycie umiejętności opiekunki osób starszych

opiekunka osoby starszejWyjeżdżając do pracy, chciałam móc się utrzymać za własne pieniądz, a przy okazji robić to co uwielbiałam najbardziej: pomaganie innym. Ukończyłam wiele medycznych kursów, dlatego nietrudno było mi znaleźć odpowiednie zajęcie. W końcu zaczęłam pracę jako opiekunka osoby starszej i podczas mojego pobytu za granią miałam wielu podopiecznych, z którymi bardzo się zżyłam. Do moich obowiązków należała wiadoma opieka, przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, a także podawanie lekarstw i zapewnienie rekreacyjnego czasu wolnego dla moich pacjentów. Bardzo lubiłam to zajęcie, ponieważ wówczas mogłam wraz z moimi podopiecznymi podziwiać wspaniałą przyrodę, a nasze długie spacery stawały się bardzo przyjemną tradycją. Praca opiekunki wymaga wiele poświęceń, jest to czas przeznaczony głównie dla osób starszych, schorowanych, jednak z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to zajęcie bardzo wdzięczne, ponieważ miałam poczucie, że wykonuję zawód ważny, a moje umiejętności i zaangażowanie pomagają innym osobom nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Moja odpowiednia postawa zagwarantowała mi sukces w tej branży, a ja byłam bardzo szczęśliwa, gdy na twarzach moich podopiecznych gościł uśmiech. Każdy dzień w tej pracy sprawiał mi bardzo dużo radości.

Każda praca związana z szeroko pojętą medycyną wymaga wielkiego poświęcenia i ogromnej uwagi i zaangażowania. Jednak, praca z osobami w podeszłym wieku gwarantuje dużą dozę uwagi, a każdy dzień jest nie tylko wyzwaniem, ale również ogromną dawką satysfakcji.


Opublikowano

w

przez

Tagi: