Cechy dobrego dj’a

Jeśli kiedykolwiek podjęliśmy się zorganizowania imprezy okolicznościowej doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór profesjonalnego dj-a nie jest wcale taki prosty. Zadaniem osoby zajmującej się odtwarzaniem, dobieraniem i miksowaniem muzyki na żywo jest przede wszystkim stworzenie płynności muzycznej podczas całej imprezy i dobrego kontaktu z uczestnikami. 

Jak wybrać dj-a na imprezę okolicznościową 

dj na imprezy okolicznościoweZastanawiając się nad wyborem dj na imprezy okolicznościowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jak dobrze wiemy w każdym zawodzie wymagany jest zestaw podstawowych cech, które świadczyć będą o profesjonalizmie. Nie inaczej ma się sprawa z dj-em. Przede wszystkim powinien posiadać własny, indywidualny styl. Kreatywność oraz oryginalność jest aspektem wymaganym w przypadku rozchwytywanych dj-ów. Kontakt z uczestnikami imprezy jest kluczowy, jeśli chcemy, aby była ona dobrze zapamiętana. Ważne jest, aby w repertuarze każdy uczestnik odnalazł coś dla siebie i nie czuł się w żaden sposób pominięty w zabawie. Kiedy widzi, że impreza przygasa powinien posiadać swoje własne sposoby na dodanie energii, która pobudzi uczestników do dalszej zabawy. Żaden dj nie jest do końca doskonały. Ważne jest zatem, aby stale podnosił on swoje umiejętności. Przed wyborem dj-a na imprezę zapytajmy o eventy oraz szkolenia w których brał udział i udoskonal swoje umiejętności. Atutem z pewnością będzie również poczucie humoru, uśmiech stale goszczący na twarzy. Dobry dj powinien doskonale odnaleźć się w każdej sytuacji, nawet w tej nie do końca mu sprzyjającej. Z tego też względu ważne jest, aby posiadł on umiejętności improwizacji. 

Organizując ważną imprezę powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu na poszukiwanie dj-a. Z całą pewnością nie pozostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Dobry, profesjonalny dj ma bowiem terminy ustalone z ogromnym wyprzedzeniem. Przy wyborze zwróćmy uwagę na to jaki sprzęt posiada. W dzisiejszych czasach istnieje wiele osób, które określają się tym mianem, kiedy posiadają zaledwie laptopa i jakiekolwiek nagłośnienie.  


Opublikowano

w

przez

Tagi: