Nowoczesne materiały w łazience

Urządzenie niektórych pokojów może sprawić właścicielom mieszkania niemały problem. Najtrudniej jest zaprojektować samodzielnie pomieszczenia wysoce funkcjonalne, takie jak kuchnia czy łazienka. W obu przypadkach musimy przede wszystkim zadbać o to, aby materiały, z których wykonane zostaną meble oraz blaty były niewrażliwe na działanie wody.

Blaty łazienkowe – z jakiego tworzywa?

blaty łazienkowe lublinKiedy zabieramy się za wyposażenie łazienki, nasze myśli zajmuje przede wszystkim dobór odpowiedniej ceramiki sanitarnej. W końcu największe znaczenie ma odporność i wytrzymałość, a także łatwość w utrzymaniu higienicznej czystości. W sklepach znajdziemy wiele wanien, brodzików, umywalek i zestawów sedesowych, które spełnią nasze oczekiwania. Trochę trudniej wybiera się blaty łazienkowe Lublin i kilka innych miast w kraju daje możliwość zamówienia specjalnych płyt z Corianu na wymiar pod blaty. To niezwykły materiał, który składa się z wodorotlenku glinu oraz żywicy akrylowej. Dzięki specjalnemu procesowi, gotowe tworzywo jest jednolite i nieporowate. Ma to ogromne znaczenie w łazience, gdzie zawsze rozpryskujemy lub rozlewamy wodę podczas mycia. Corian jest nieprzesiąkliwy i odporny na czynniki chemiczne, dlatego nie musimy się obawiać, że uszkodzimy go podczas intensywnego szorowania, jakie przecież często musimy przeprowadzać w łazience. Pasywność chemiczna i duża gładkość powierzchni sprawiają, że pielęgnacja blatu będzie prosta i przyjemna. Co również ważne, materiał ten może być wykonany w wielu wzorach i kolorach, dlatego z pewnością będziemy mieli możliwość dopasować go do swojego wnętrza.

Wyposażenie łazienki to proces, w którym należy wziąć pod uwagę przede wszystkim użyteczność zastosowanych rozwiązań. Sanitariaty nie bez powodu wykonywane są z ceramiki, która pozwala łatwo zdezynfekować powierzchnie i oczyścić je z zabrudzeń. Należy wybrać stosowne tworzywo do blatów łazienkowych, aby je także można było szorować i aby nie odkształcały się od wilgoci.


Opublikowano

w

przez

Tagi: