Praca na wysokościach

Prace na wysokościach wykonywane są na niemal każdym placu budowy. Niezbędne jest właściwe zabezpieczenie osób je wykonujących oraz wszystkich, którzy znajdują się w jego pobliżu. Ten obowiązek spoczywa na inwestorze, który zarządza budową. Za pojęciem właściwego zabezpieczenia kryje się również pojęcie jego solidności. Musi być trwałe i wytrzymałe.

Jakie rodzaje rusztowań wykorzystuje się na budowie?

faraone rusztowania przestawneNa budowie zasadniczo znajduje się wiele maszyn i urządzeń. Spektrum wykonywanych prac jest ogromne, dlatego jest to możliwe tylko przy pomocy odpowiednich sprzętów. Faraone rusztowania przestawne to najlepsza alternatywa dla klasycznych rozwiązań. Jest to mobilna konstrukcja, która nie jest na stałe przytwierdzane do fasady budynku. Jej lekkość nie wyklucza solidności. Wręcz przeciwnie, najczęściej jest wykonana z wysokiej jakości metalów. Często modele przesuwne wyposażone są w dłuższe podesty, dzięki czemu obok pracownika, mogą się tam znajdować inne przedmioty. Ponadto swoboda poruszania się jest znacznie większa. Wpływa to znacząco na komfort pracy oraz tempo wykonywania poszczególnych czynności. Standardowym rodzajem rusztowań są natomiast modele nieprzestawne. Są one montowane do fasady budynku, więc nie jest możliwa zmiana ich położenia. Są również solidne, jednak zazwyczaj również cięższe i zajmują więcej miejsca. Najważniejszy jest fakt, że spełniają swoją funkcję w pełni.

Rusztowania to niezbędne konstrukcje w dobie współczesnego budownictwa. Na innych kontynentach do ich zbudowania wykorzystywano wysoce odporne pędy bambusa. W naszym kraju jest to dość trudne do pojęcia, jednak tak kształtuje się rzeczywistość. Współczesne rusztowania można nawet wynająć, jeżeli są potrzebne do własnego użytku. To znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie niż zakup nowych konstrukcji.


Opublikowano

w

przez

Tagi: