Wykonywanie pomiaru czasów podczas biegu

Jeśli jesteś biegaczem, na pewno interesuje się to, jak zrobić dobry pomiar czasowy. najlepiej jeśli zainwestujesz w dobry sprzęt, który będzie wszystko systematycznie zapisywał. Ludzie, którzy organizują zawody dla biegaczy zazwyczaj inwestują w specjalne fotokomórki, dzięki którym można ustalić, jaki czas miał wybrany sportowiec po ilu kilometrach. Jednak wszystko można mieć dzięki smartfonom.

Czas i jego łatwy pomiar

pomiar czasuPomiary nie są szczególnie trudne do wykonania. Wiadomo, że trzeba się przy tym odpowiednio postarać, ale nie jest to specjalnie utrudnione. Pomiar czasu można wykonać za pomocą smartfona i specjalnych opasek. Sportowiec, który jest zainteresowany takim rozwiązaniem musi kupić opaskę na smartfon, który przypina się do ramienia. Telefon mierzy prędkość za pomocą systemu GPS. Sportowiec musi zaznaczyć na mapie, w jakim miejscu muszą zostać wykonane pomiary. Podczas biegu nawet nie zauważysz, że w automatyczny sposób będzie mierzony czas. Otrzymasz wszystkie informacje na temat czasu, a także prędkości. Dodatkowe opaski będą przy okazji sprawdzały, jaki był puls. podczas wykonywanego biegu. Taki pomiar czasu jest najbardziej profesjonalny i warto jest się nad nim zastanowić jeśli potrzebujesz czegoś do mierzenia w trakcie treningu. Myślę, ze teraz każdy posiada smartfona, dlatego jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Czas będzie mierzony bardzo profesjonalnie.

Zrobienie takiego pomiaru jest bardzo proste. Dodatkowo będziesz miał taki komfort, że wszystkie pytania będą od razu zapisane w specjalnym zeszycie treningowym. Wielokrotnie korzystałem z takiej metody zapisywania czasu i przyznam, że nie ma jak na razie lepszej. Warto jest z tego korzystać, zwłaszcza że smartfon to coś, co posiada już zdecydowana większość ludzi.


Opublikowano

w

przez

Tagi: