Mastiff – fotelik samochodowy od BabySafe

Większości z nas słowo „mastiff” prawdopodobnie kojarzy się przede wszystkim z psem rasowym średniego wzrostu. Firma BabySafe, zajmująca się produkcją bezpiecznych fotelików samochodowych dla dzieci, postanowiła wykorzystać tę nazwę, by określić jeden z modeli swoich fotelików. W poniższym tekście postaram się przybliżyć jego cechy charakterystyczne.

Charakterystyka fotelika Mastiff od BabySafe

babysafe mastiffJeśli chodzi o fotelik samochodowy BabySafe Mastiff, przede wszystkim należy wskazać, że jest to fotelik wpisujący się w kategorię wagową 15-36 kilogramów. Oznacza to, że fotelik ten może być doskonałym produktem dla dzieci pomiędzy trzecim a dwunastym rokiem życia. Jeśli więc zakupimy go dla dziecka trzyletniego, możemy użytkować ten fotelik nawet dziewięć lat, czyli aż do momentu, kiedy nasze dziecko fotelika już nie będzie potrzebowało. Jest to fotelik, który podobnie jak w przypadku innych fotelików samochodowych przeznaczonych dla dzieci powyżej roku życia, montowany jest przodem do kierunku jazdy, dzięki czemu rodzice mają ułatwiony kontakt wzrokowy z maluchem. Jego mocowanie odbywa się przy pomocy pasów samochodowych, a dodatkowo fotelik wzbogacony jest o technologię mocowania Isofix, która sprawdzi się w części modeli samochodów. Mocowanie tego typu umożliwia nam przypięcie fotelika bezpośrednio do konstrukcji samochodu. Fotelik Mastiff charakteryzuje się niezwykle wytrzymałą stalową konstrukcją, która dodaje mu bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa podróżującego dziecka w foteliku Mastiff, jest ono chronione przez system bocznej ochrony, gdzie absorbery obejmują swoim zasięgiem również głowę dziecka, chroniąc ją przed niezwykle niebezpiecznymi uderzeniami bocznymi, które mają zwykle miejsce w momencie wypadku samochodowego.


Opublikowano

w

przez

Tagi: