Stworzenie świetnego oprogramowania hotelowego

Przyznam, że nigdy nie sądziłem, że będę się w życiu zajmować takimi rzeczami. Gdy poszedłem na studia, które miały ułatwić mi podjęcie pracy programisty widziałem się raczej jako osoba zajmująca się drobnymi aplikacjami na komputery i telefony. Rzeczywistość okazała się być inna.

Pierwsze zadania – napisanie oprogramowania hotelowego

oprogramowanie dla hoteluPo ukończeniu studiów zatrudniłem się w jednej z większych firm, które działały wtedy w Polsce. Od razu zostałem rzucony na głęboką wodę – szef poinformował mnie, że musimy stworzyć porządne oprogramowanie dla hotelu. Zamówiła je międzynarodowa sieć hoteli, która miała na to duży budżet i jasno określone wymagania i oczekiwania. Wiedziałem, że to nie będzie proste, ale byłem gotowy na ciężką i wymagającą pracę. Przede wszystkim trzeba było dobrze wczytać się w zamówienie – nasze oprogramowanie musiało uwzględniać również takie aspekty jak wystawianie faktur przedpłatowych na usługi, które miały zostać zrealizowane za rok albo dwa, albo pozwalać na naliczenie odpowiednich opłat za pokoje w przypadku gości, którym cena zmienia się każdego dnia. Oczywiście to wszystko było do zrobienia, choć już sam opis tych funkcji brzmiał ciężko i skomplikowanie. Postanowiłem dać z siebie wszystko – wiedziałem, że od jakości mojej pracy przy tym oprogramowaniu zależała moja przyszłość w tej firmie. W końcu jakby nie patrzeć obsługiwali oni całkiem sporo hoteli dostarczając im programy zarówno dla recepcji, gastronomii jak i magazynów i księgowości. Wszystko było skomputeryzowane.

Spisałem się na medal. Program, który napisaliśmy spełnił wszystkie oczekiwania zamawiającego. Moja umowa na okres próbny została przedłużona na cały następny rok. Byłem z siebie bardzo zadowolony – wiedziałem, że moja ciężka praca nad projektem miała sens.


Opublikowano

w

przez

Tagi: