Drewno w branży budowlanej

Stojąc przed dylematem decyzji dotyczących wyboru wyposażenia naszego nowego domu lub dopiero co odremontowanego mieszkania otwiera się przed nami niezgłębiony ocean możliwości. Oferta mebli, okien, drzwi oraz innych produktów drewnianych nigdy nie była tak zróżnicowana jak to ma miejsce w czasach współczesnych.

Jakie drewno do nas pasuje?

producent okien i drzwi drewnianychSpróbujmy zatrzymać na moment nasz stereotypowy tok rozumowania i spójrzmy a zagadnienie doboru wyposażenia drewnianego pod niecodziennym kątem – pod kątem naszej osobowości. Każdy producent okien i drzwi drewnianych zapewnia swoim klientom niezawodne doradztwo w zakresie parametrów technicznych i gabarytowych swoich produktów, a jednak ostateczna, podyktowana indywidualnym uczuciem decyzja pozostaje do naszego rozstrzygnięcia. Nim zdecydujesz się na wybór takich, a nie innych rozwiązań konstrukcyjnych zastanów się, czy estetyka określonych drzwi wpasowuje się w twoją wizję aury jaką ma emanować pomieszczenie którego wejście mają zdobić. Pomyśl, czy do twojego charakteru pasuje bardziej estetyka tradycyjna, czy będą to kręte i kunsztowne zdobienia, czy też jesteś osobą ceniącą sobie szybki pęd życia i odpowiadają ci raczej proste i nowoczesne modele minimalistyczne. Kolejną ważną kwestią jest sprawa kolorystyki o odcieni drewna, które jak dobrze wiesz bywają stonowane lub jaskrawe. Osobie konkretnej i zasadniczej odpowiadać mogą sążniste, ciemne barwy opraw okiennych zaś lekkoduch wybierze zapewne jasne, słoneczne kolory swoich mebli. Współczesny producent okien i drzwi drewnianych powinien mieć na uwadze typ klienta o którego pragnie trafić i dostosować swą ofertę do obecnie panujących i najczęściej spotykanych modeli wystroju mieszkań w okolicy punktu dystrybucji. Warto wziąć pod uwagę uwarunkowania kulturowa panujące w danej części kraju oraz jak kolor i forma produkowanych przez nas okiennic współgrać będzie z roślinnością ustawioną na parapecie lub naczyniami kuchennymi w pobliżu.

Kiedy już zajdziesz się w salonie meblowym lub trzymać będziesz w ręku katalog najnowszych modeli drzwi, przymknij na chwilę swe oczy i wyobraź sobie jak produkt, który wydaje ci się najbardziej odpowiedni wkomponuje się w nastrój twego wnętrza.


Opublikowano

w

przez

Tagi: