Bloczki modułowe stosowane w budowie domów i inne materiały

Firmy budowlane mają do zaoferowania sporo materiałów, dzięki którym można wykonać solidne, trwałe budynki. Chodzi tu nie tylko o domy jednorodzinne, ale też biurowce, budynki instytucji, urzędów i nie tylko. Wśród materiałów budowlanych do budowy domu można wyróżnić ceramikę poryzowaną.

Materiały do budowy – ceramika poryzowana, beton komórkowy i silikat

materiały budowlane oferowane w BydgoszczyAby powstała ceramika poryzowana, do zwykłej gliny należy dodać trocin i wypalić ją. Od zwykłej ceramiki ceramika poryzowana różni się tym, że jest lżejsza, a do tego ma lepsze właściwości ciepłochronne. Ceramika poryzowana doskonale nadaje się do budowy ścian jednowarstwowych. Można z niej zbudować wszystkie inne rodzaje ścian oprócz ścian piwnicznych i fundamentowych. Jeśli chodzi o materiały budowlane oferowane w Bydgoszczy, często wybierany jest również beton komórkowy, z którego można zbudować ściany zewnętrzne jednowarstwowe. Do budowy takich ścian wykorzystuje się bloczki modułowe. Grubość ścian uzależniona jest od tego, jakie będą jej cechy izolacyjności termicznej. Dodatkowo znaczenie ma również gęstość pozorna bloczków. Gęstość ta zawsze jest określana przez klasę betonu komórkowego. Jeśli klasa jest wyższa, to również gęstość materiału będzie wyższa – tak samo jako jego nośność. Z drugiej strony izolacyjność termiczna będzie obniżona. Dlatego należy wybrać optymalne rozwiązanie.

Czasem wykorzystywane są również tzw. silikaty. Są to białe bloczki i cegły. Na rynku materiałów budowlanych jest to jedno z najtańszych rozwiązań. Z takiego materiały budowane są ściany zewnętrzne. Są to ściany dwuwarstwowe. Taka ściana wymaga dodatkowo ocieplenia oraz odpowiedniego wykończenia. Jak widać, wybór wśród materiałów budowlanych jest naprawdę duży. Do budowy domu jednorodzinnego i innych budynków można wybrać materiał stosownie do konkretnej technologii.


Opublikowano

w

przez

Tagi: