Gdzie przystąpić do kursu na wózek widłowy

Kurs na wózek widłowy umożliwia pracę w przemyśle i produkcji, a także logistyce, głównie w magazynach i halach produkcyjnych. Operując wózek widłowy pracownik jest bardziej efektywny i szybciej realizuje zadania, niż w przypadku korzystania z mechanicznych podnośników ręcznych. Aby otrzymać odpowiednie uprawnienia i móc wykonywać pracę przy wykorzystaniu wózków widłowych należy przejść egzamin na kierowcę wózków jezdniowych z mechanicznym napędem podnoszenia.

Czym jest egzamin na wózek widłowy

kurs na wózek widłowy w WarszawieWózek widłowy, inaczej wózek jezdniowy z mechanicznym napędem podnoszenia jest podstawą funkcjonowania wszystkich hal produkcyjnych i magazynów, gdzie istnieje potrzeba transportu wielkogabarytowych rzeczy i palet. Zakres tematyczny kursu daje uprawnienia na kierowanie wózkami widłowymi obejmuje wiadomości techniczne i poznanie specyfikacji urządzenia, jak i klasyfikację metody eksploatacji wózka, a także podstawowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w pracy i najważniejsze naukę i manewrowanie podczas jazdy. Kurs na wózek widłowy w Warszawie zakończony egzaminem, który skutkuje wydaniem zaświadczenia z uprawnieniami do obsługi wózków jezdniowych z mechanicznym napędem podnoszenia. Operator wózka widłowego powinien więc posiadać wydane bezterminowo uprawnienia do kierowania wózkami spalinowymi gazowymi, czy elektrycznymi, a także uprawnienia do wymiany butli gazowej. Wszystkie certyfikaty i kursy dostępne w Polsce są honorowane za granicą i wydawane są w trzech językach. Wydane uprawnienie jest imienne, dzięki czemu bez problemu dostaniemy pracę w krajach, takich jak Anglia, Irlandia, Niemcy czy Szkocja.

Kurs pracownik może przebyć w dowolnej firmie posiadającej odpowiedni certyfikat uprawnienia do szkolenia osób, a jego ceny wahają się już od 100 złotych za cały czas trwania przyswojenia zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej.


Opublikowano

w

przez

Tagi: